مردم ماهشهر با حالت تهوع از استنشاق گاز سمی شب گذشته از خواب پریدند

63
مردم ماهشهر با حالت تهوع از استنشاق گاز سمی شب گذشته از خواب پریدند

شب گذشته ۱۷تیر ۹۷ مردم ماهشهر حوالی نیمه شب از خواب با حالت تهوع بیدار شدند. اما هیچکس نمیدانست که منشا گاز خفه کننده کجاست.

رییس اداره محیط زیست بندر ماهشهر با تایید این موضوع به خبرنگاران گفت: از نیمه شب گذشته دودی آسمان شهرستان بندر ماهشهر را فرا گرفت.

با فاصله کمی به همراه اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان و با توجه به جهت وزش باد، بازدید میدانی تا محدوده گرگر و حد فاصل جاده شادگان و بررسی دقیق برای تعیین منشا این دود انجام شد.

وی ادامه داد: پس ازبازدید میدانی و پرس و جو از روستاییان و بررسی شواهد موجود، مشخص شد منشا دود خارج از حوزه استحفاظی شهرستان است و با توجه جهت باد این دود به سطح شهرستان رسیده است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بندرماهشهر خاطرنشان کرد: این بررسی ها تا ساعت ۷ صبح ادامه داشت اما تا به حال منشا دقیق این دود در خارج از محدوده شهرستان مشخص نشده است.

به گزارش ایرنا، برخی از شهروندان بندرماهشهری نیمه شب گذشته به دلیل وجود دود در سطح شهر دچار حالت تهوع شدند.

هفته گذشته آتش سوزی گسترده ای در تالاب هورالعظیم رخ داد که آسمان چند شهرستان استان خوزستان را فرا گرفت.

با کاهش ورودی آب به تالاب هورالعظیم، هر سال شاهد این آتش سوزی ها هستیم که با توجه به تاثیر منفی آن بر حیات تالاب و محیط‌بانان، کارشناسان بارها نسبت به تکرار آن هشدار داده اند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بندرماهشهر گفت : منشا دودی که نیمه یکشنبه شب بخشی از آسمان شهرستان بندر ماهشهر را فراگرفت هنوز مشخص نشده ولی بررسیها نشان میدهد که منشا آن در محدوده شهرستان نبود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy