گزارش ویژه – سرویسهای اطلاعاتی آمریکا درحالت آماده‌باش انتقال پول به ایران هستند

74
گزارش ویژه - سرویسهای اطلاعاتی آمریکا درحالت آماده‌باش انتقال پول به ایران هستند

گزارش ویژه! انتقال پول روزنامه بیلد (آلمان) ملاها قصد دارند ۳۰۰ میلیون یورو پول نقد را با هواپیما از آلمان به ایران ببرند.

از اینرو سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا درحالت آماده‌باش هستند.

یک نشریه آلمانی خبر داد که ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا حدود ۳۰۰ میلیون یورو پول نقد از آلمان به ایران منتقل می‌کند.

نشریه “بیلد” آلمان در مطلبی ادعا کرده است: دولت ایران نگران این مسئله است که بعد از آغاز اجرای تحریم‌های مجدد آمریکا علیه تهران، دستشان از پول‌هایشان در بانک‌های آلمان کوتاه شود.

از این رو تصمیم دارند ۳۰۰ میلیون یورو پول نقد را از بانک تجاری ایران در هامبورگ که دست بانک مرکزی آلمان است را وارد ایران کنند.

به نوشته نشریه “بیلد” آلمان، این تصمیمی است که می تواند مسائل دیپلماتیک جدی بین آلمان، ایالات متحده و اسرائیل ایجاد کند.

سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا در این باره هشدار داده‌اند، که این پول نقدی که به دست حکومت ایران می‌رسد می‌تواند در تامین مالی سازمان‌های تروریستی مورد استفاده قرار گیرد.

بانک تجاری ایران- اروپا در هامبورگ از اعتبارهای مالی بالایی برخورداراست که متعلق به دولت ایران است و مسئولیت آن به دست بانک مرکزی آلمان است.

قرار است این بانک ۳۰۰ میلیون یورو را از طریق هواپیما به نمایندگان دولت ایران منتقل کند.

پرزیدنت ترامپ بارها از انتقال پول نقد در دوران اوباما برای ایران انتقاد کرده است. دولت ایالات متحده آمریکا رد بخشی از یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار پول نقدی که دولت باراک اوباما  به جمهوری اسلامی ایران داده بود را در دست تروریست های مورد حمایت ایران پیدا کرده است.

در تازه ترین خبر پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه ۱۲ تیر در توئیتر خود نوشت: تازه برملا شده که دولت اوباما در طول مذاکرات وحشتناک هسته‌ای ایران، به ۲۵۰۰ ایرانی از جمله مقامهای رسمی دولت حق شهروندی اعطا کرده است. اینکار چه بزرگ (و بد) است؟

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy