هواپیمای پادشاهی هلند به پروازهای مستقیم خود به ایران پایان می‌دهد

38
هواپیمای پادشاهی هلند به پروازهای مستقیم خود به ایران پایان می‌دهد
هواپیمای پادشاهی هلند به پروازهای مستقیم خود به ایران پایان می‌دهد

گروه پروازهای مسافرتی کی‌.ال‌.ام، هواپیمایی پادشاهی هلند به پروازهای مستقیم خود به ایران پایان می‌دهد.شرکت کی.‌ال‌.ام روز شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد این شرکت «به دلایل تجاری» تصمیم گرفته است پروازهای مستقیم خود به تهران را از ۲۴ سپتامبر خاتمه دهد.

در بیانیه این شرکت آمده است به دلیل «نتایج نامطلوب و دورنمای تجاری تعامل با تهران» یک هواپیمای این شرکت در آخرین پرواز خود روز ۲۲ سپتامبر راهی ایران خواهد شد و یک روز بعد تهران را به مقصد آمستردام ترک خواهد کرد.

به مسافرانی که بلیط پروازهای آمستردام/تهران شرکت کی.‌ال.‌ام را برای تاریخی پس از ۲۴ سپتامبر پیش‌خرید کرده‌‌اند، پروازهای جایگزین ارائه می‌شود و یا بهای بلیط آنها از سوی این شرکت بازپرداخت می‌شود.

شرکت هواپیمایی کی.ال.ام گفته است به دلایل تجاری پروازهای خود به ایران را ادامه نخواهد داد.

پیش از این شرکت ایرفرانس، هواپیمایی ملی فرانسه نیز اعلام کرده بود از ابتدای ماه اوت سال جاری پروازهای مستقیم خود به تهران را از سه پرواز در هفته به یک پرواز کاهش خواهد داد.

بیشتر بخوانید

در ۵ آوریل امسال شرکت هواپیمایی Joon مدیریت این پروازها را بر عهده گرفته بود و اکنون با اعلام شرکت ایرفرانس از روز ۲۸ اکتبر امسال تا آخر ماه مارس ۲۰۱۹ بین دو پایتخت پرواز مستقیمی صورت نخواهد گرفت.

یک سخنگوی ایرفرانس ارتباط اقدام اخیر این شرکت را با مسائل دیپلماتیک رد کرد.

او در واکنش به سوال مبنی بر اینکه آیا بخشی از این تصمیم به خاطر آینده‌ توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی گرفته است؟ پاسخ منفی داد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به همتایان اروپایی‌اش تا ۱۲ ماه مه مهلت داده است تا نسبت به «تصحیح اشتباهات وحشتناک» توافق هسته ای با ایران اقدام کنند. خطاهایی که می‌توانند باعث فروپاشی توافق و بازگشت تحریم‌ها شوند.

یک دیپلمات ارشد اروپایی که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز گفت: «این اقدام [ایرفرانس] نشان می‌دهد که تا چه حد عدم تردید نسبت به توافق هسته‌ای شروع به تاثیر گذاشتن روی احساسات شرکت‌ها نسبت به ایران کرده است.»

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy