موتور هواپیمای برجامی ATR 72 پرواز رشت تهران در آسمان از کار افتاد

80

شب گذشته ۱۴تیر۹۷ ساعت ۱۹ و ۳۵ دقیقه پرواز شماره ۸۴۵ هواپیمایی ATR 72 از رشت به مقصد تهران فرودگاه سردار جنگل رشت را ترک کرد.

دقایقی پس از پرواز و در آسمان گیلان، خلبان متوجه نقص فنی دریکی از موتورهای هواپیما شده و آن را خاموش می‌کند، و هوایپیما با یک موتور به مسیر ادامه میدهد.

شب گذشته ۱۴تیر ۹۷ پرواز رشت به تهران حدود ٢٠ دقیقه پس از تیک آف دچار نقص فنى موتور شماره٢ شد و خلبان با یک موتور در فرودگاه رشت فرود اضطرارى کرد.

مسافران این پرواز بشدت ترسیده بودند. این هواپیما متعلق به ایرلاین آسمان و از نوع ATR 72 بوده است؛ یعنی همان هواپیمایی که چهار ماه و نیم قبل در مسیر رسیدن به فرودگاه یاسوج در کوه های دنا سقوط کرد.

مدیرکل فرودگاه سردار جنگل رشت با اشاره به حضور تیم فنی شرکت هواپیمایی آسمان جهت تعمیر و درصورت نیاز تعویض موتور در فرودگاه سردار جنگل رشت گفت: این هواپیما در حال حاضر در فرودگاه رشت بوده و در حال عیب‌یابی و رفع نقص فنی است.

به گزارش فارس، هواپیمایی که چندی پیش در ارتفاعات یاسوج سقوط کرد، مدل ATR 72 متعلق شرکت هواپیمایی آسمان بود که تمام ۶۶ سرنشین آن کشته شدند.

خانواده کشته شدگان این سانحه هوایی مدتهای برای پیگیری پیدا کردن اجساد عزیزان خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

لازم به ذکر است، ایران در قالب قرارداد‌های برجامی سفارش خرید ۲۰ فروند دیگر از این مدل هواپیما را به شرکت سازنده آن داده است.