در بن‌بست جمهوری اسلامی حسن روحانی دوباره نقاب عوض کرد

114
در بن‌بست جمهوری اسلامی حسن روحانی دوباره نقاب عوض کرد
در بن‌بست جمهوری اسلامی حسن روحانی دوباره نقاب عوض کرد

در بن‌بست جمهوری اسلامی حسن روحانی دوباره نقاب عوض کرد سخنرانی روحانی در انتهای نمایش شکست خورده روز ۲۲بهمن با علم کردن مسأله رفراندوم وضعیت قفل و بن‌بستی که نظام جمهوری اسلامی در آن گیر است را به خوبی نشان داد.

بخشی از حرفهای او در مورد انتخابات، رجوع به همه‌پرسی و صندوق رأی و این که قانون اساسی بن‌بستها را برداشته و می‌تواند نظام را از بن‌بست فعلی هم نجات بدهد، بلافاصله مورد نقد جناح مقابل قرار گرفت.

مشرق همان روز نوشت: «ایده مرکزی دولت شما در اعتماد و تعامل با آمریکا“ به بن‌بست رسیده  است». و حرفهای روحانی در مورد رفراندوم را “رفتار ناجوانمردانه” نامید.

جوان ارگان بسیج نیز در همان روز حرفهای روحانی را “عوام‌گرایی مدرن و نخبه فریبی” نامیده  و این سؤال کرده «این که یک مقام عالی کشور در روز پیروزی انقلابش و آن هم در چهل سالگی، بن‌بست نمایی برای رفراندوم کند دارای کفایت سیاسی است؟».

 کیهان حرفهای روحانی را مباحث انحرافی کسی که مایل است پاسخگوی عملکرد خود نباشد و هم‌چنان مردم را سرگرم حواشی سازد بررسی کرد.

حرفهای روحانی را باید در دو وجه مشخص بررسی نمود؛ یکی همان بن بستی که روحانی در مراسم ۲۲بهمن به آن اشاره کرد این شیخ میخواهد دوباره برای حکومت زمان بخرد و دوباره میخواهد کنار بیاید و غارت و سرکوب را با آنهایی که از قطار پیاده شدند از سر بگیرد.

این حرف اگرچه ممکن است در نگاه اول پز اپوزیسیون برای او بدهد اما در عمق نشانگر وضعیت وخیم فلاکت بار بن بستی است که کل نظام در آن گرفتار آمده است.

موضوع دیگری که باید در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرد همان وجه فریبکاری خاص خود روحانی است که خواهان رفراندوم و رای گیری و همه پرسی میشود! آنچنان ادعای همه پرسی و رجوع به آرای عمومی میکند که گویا در این حاکمیت رای کسی ارزش دارد.

یادش رفته است که روز دوم راهپیمایی سراسری مردم گفتند اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا یادش رفته که چه تعداد از مردم آمدند با صراحت گفتند که از رای دادن به این جنایتکار پشیمان هستند.

خاصیت این شیخ کثرت فریبکاری مشمئز کننده اوست!

اما بند نظام را جایی آب میدهد که به صراحت اعلام می‌کند از برگرداندن دوباره ریزشی‌ها و جامانده های قطار حاکمیت حرف میزند. منظورش از جامانده های قطار انقلاب کسانی هستند که قبلا دست در حکومت داشتند اما بعد از اینکه از قدرت کنار گذاشته شدند، و حالا منتقد شده اند، به آنها میگوید کمک کنید سرپا بمانیم سهم شما را هم میدهیم.

واقعیت روشن این است که دیگر حنای این حکومت برای مردم رنگی ندارد و طرح موضوعی به نام رفراندوم نمیتواند دوباره عوامفریبی کند. رفراندوم بین چه کسانی؟

رفراندوم همان است که مردم در خیابانها فریاد زدند! رفراندوم همان است که بر دیوارهای شهر نوشته میشود! این قفل و بن بست هرگز به دست نظام باز نخواهد شد. این قفل فقط با از بین رفتن این نظام فاسد باز خواهد شد. یاد آوری میشود مهمترین شعار مردم در قیام اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا بود.

بن بست همین است و راه حل هم روی دیوارهای شهر به کرات نوشته میشود!‌همان شعارهایی که روزانه عوامل شهرداریهای شهرها از روی دیوار پاک میکنند.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy