محمد صلاح به عنوان بهترین بازیکن قاره در سال 2017 شناخته شد
محمد صلاح به عنوان بهترین بازیکن قاره در سال 2017 شناخته شد

محمد صلاح ستاره لیورپول و تیم ملی فوتبال مصر، در مراسمی که توسط کنفدراسیون فوتبال آفریقا برگزار شد، به عنوان بهترین بازیکن این قاره در سال ۲۰۱۷ شناخته شد.

به گزارش العربیه، کنفدراسیون فوتبال آفریقا به این مناسبت مراسمی در حضور بازیکنان نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن این قاره و شماری از مقامات وزرشی، در آکرا پایتخت غنا برگزار شد.

علاوه بر محمد صلاح، سادیو مانی بازیکن سنگالی وهم‌تیمی وی در لیورپول و پیر ایمیریک اوبامیاگ، بازیکن اهل گابن و ستاره دورتموند آلمان، برای کسب این جایزه بایکدیگر رقابت کردند.

محمد صلاح، دومین بازیکن مصری است که به این جایزه دست می‌یابد. پیش از او، محمود الخطیب، این جایزه را در سال ۱۹۸۳ دریافت کرده بود.

صلاح بزرگترین نقش را در صعود تیم ملی کشورش به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه داشت. مصر آخرین بار، در سال ۱۹۹۰ به جام جهانی، راه یافته بود.

وی دو گل سرنوشت ساز تیم ملی مصر در برابر کنگو که با نتیجه (۲-۱) به پایان رسید به ثمر رساند. این نتیجه به صعود تیم ملی مصر به جام جهانی انجامید.

در لیورپول نیز، صلاح بهترین گلزن این تیم انگلیسی شناخته شد. او هم اکنون با ۱۷ گل زده، در صدر گلزنان لیگ برتر انگلیس قرار دارد.

بیشتربخوانید

ریاض محرز / الجزایر (۲۰۱۶)

ریاض محرز، ملی‌پوش الجزایر که چندین سال است در باشگاه لستر سیتی توپ می‌زند، از چهره‌های برتر تیم ملی الجزایر در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود. این ستاره‌ی الجزایری به ویژه در فصل ۲۰۱۵/۱۶ در لیگ برتر انگلیس خوش درخشید و در سال ۲۰۱۶ دو افتخار شخصی مهم به دست آورد: عنوان بهترین بازیکن لیگ برتر انگلیس و بهترین فوتبالیست آفریقا.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy