فیلم موفق کمپانی سونی در تعطیلات سال نو بر «جنگ ستارگان: آخرین جِدای» غلبه کرد
فیلم موفق کمپانی سونی در تعطیلات سال نو بر «جنگ ستارگان: آخرین جِدای» غلبه کرد

فیلم موفق کمپانی سونی در تعطیلات سال نو بر «جنگ ستارگان: آخرین جِدای» غلبه کرد.

جومانجی برنده بزرگ کمپانی سونی گوی سبقت را از جنگ ستارگانی ربود که به مدت سه هفته پرفروش‌ترین فیلم هالیوودی بود.

جومانجی با اکران عمومی در ۲۰ دسامبر بسیار فراتر از انتظار و پیش‌بینی‌ها ظاهر شد و تا این تاریخ به ۱۸۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار فروش در سینماهای آمریکای شمالی رسیده است. فروش جهانی این فیلم نیز به رقم ۳۵۰ میلیون دلار رسید، همچنین در فروش چهار روز تعطیلی سال نو ۶۶ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار کسب کرد.

دوواین جانسون، جک بلک»، «کِوین هارت»، «کارن گیلان»، «نیک جوناس» و «بابی کاناوال» نقش‌آفرینان این فیلم هستند که درباره کودکانی است که به یک بازی ویدیویی جومانجی منتقل شده و در آنجا به آواتار تبدیل می‌شوند.

هیچ کارشناسی در هالیوود فکر نمی‌کرد این فیلم تا به این اندازه موفق شود اما به سرعت به فیلم دلخواه تمام مخاطبین و خانواده‌ها تبدیل شد.

بیشتربخوانید

جنگ‌های ستاره‌ای (به انگلیسی: Star Wars) که در ایران با عنوان جنگ ستارگان شناخته می‌شود، نام یک مجموعه فیلم سینمایی حماسی در ژانر اپرای فضایی است که جورج لوکاس کارگردان آمریکایی خالق آن است و از آن به عنوان یکی از موفق‌ترین و تاثیرگذارترین فرانشیزها در صنعت سینما یاد می‌کنند.

تاکنون دو تریلوژی (سه‌گانه) سینمایی تحت عنوان جنگ ستارگان ارائه شده و فیلم دیگری از یک تریلوژی جدید و در دست ساخت نیز به روی پرده سینما رفته است. قسمت‌های چهارم تا ششم در سال‌های دهه هفتاد و هشتاد میلادی و قسمت‌های اول تا سوم از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ میلادی، ساخته شده اند. لوکاس، فیلمنامهٔ شش قسمت نخست این مجموعه را نوشته و کارگردانی قسمت‌های اول تا چهارم نیز به عهده او بوده است. فیلم‌ها در دو استودیوی «آوای اسکای‌واکر» و «نور و جادوی صنعتی»ساخته و توسط فاکس قرن بیستم پخش شده‌اند.

این سری فیلم، مجموعاً هفت و نیم میلیارد دلار فروش جهانی داشته و بر اساس آن کتابها، بازی‌های ویدیویی، انیمیشن و محصولات تجاری بسیاری ارائه شده است.

فیلمها از نظر رده‌بندی گونه‌ای، در رده خیال‌پردازی علمی قرار می‌گیرند. البته برخی عناصر موجود در آن، باعث می‌شود فیلمها در ردهٔ علمی-تخیلی (زیرسبک اپرای فضایی) نیز جای بگیرند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy