مجموعه‌ای از عکس‌های خبری جذاب سال ۲۰۱۷ از سراسر جهان
مجموعه‌ای از عکس‌های خبری جذاب سال ۲۰۱۷ از سراسر جهان

سال ۲۰۱۷ به روایت تصویر

غسل تعمید یک مسیحی ارتدوکس اهل اریتره در قصر الیهود
غسل تعمید یک مسیحی ارتدوکس اهل اریتره در قصر الیهود، در کرانه باختری رود اردن. این محلی است که به باور مسیحیان یحیی معمدان عیسی را در آن تعمید داد. با توجه به حساسیت این محل، دولت اسرائیل و تشکیلات خودگردان به همراه هفت فرقه ارتدوکس توافقی برای چگونگی بازدید از این محل داشته‌اند.
کندی فریمن در اعتراضات "جان سیاهان مهم است"
کندی فریمن در اعتراضات “جان سیاهان مهم است” در مقابل برج ترامپ شرکت کرد. این اعتراضات واکنشی به کشته شدن سیاهپوستان به دست پلیس آمریکا است.
بید روی بینی رافائل نادال
بیدی که در یک چهارم نهایی اوپن استرالیا روی بینی رافائل نادال نشست.
مراسم تحلیف دونالد ترامپ
در ۲۰ ژانویه دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا سوگند یاد کرد. او در مراسم سوگند وعده داد که برای آمریکایی‌های “فراموش‌شده” بجنگد و رونق را به کشور بازگرداند.
تظاهرات زنان
در اولین روز ریاست جمهوری دونالد ترامپ بیش از ۶۰۰ راهپیمایی زنان برای حمایت از حقوق زنان برگزار شد. این تظاهراتی در واشنگتن است که در آن پدری دختر شش ساله‌اش را بر دوشش گذاشته است.
عقاب پهپاد را می‌گیرد
در جریان تمرینات نظامی در پایگاه هوایی مون دو مارسا در جنوب غربی فرانسه، عقابی یک پهپاد را وسط هوا شکار می‌کند.
کودکان به شکل چارلی چاپلین
بیش از ۶۰۰ نفر در شهر کورسیه‌-سور-ویوی برای گرامی داشتن تولد چارلی چاپلین خود را به شکل او در آوردند. چارلی چاپلین ۲۴ سال پایانی عمرش را در این شهر سوئیس زندگی کرد و همان جا درگذشت.
در ماه فوریه از اتنا، بلندترین و فعالترین آتشفشان اروپا در سیسیل ایتالیا، مواد مذاب فوران کرد.
در ماه فوریه از اتنا، بلندترین و فعالترین آتشفشان اروپا در سیسیل ایتالیا، مواد مذاب فوران کرد.
گرم کردن قبل از رقص ایرلندی
نوجوانی ۱۳ ساله برای رقابت‌های قهرمانی رقص ایرلندی خودش را گرم می‌کند.
کسوف در آمریکا
در ۲۱ اوت، بیش از هفت میلیون نفر در آمریکا شاهد اولین کسوف کاملی در آمریکای شمالی بودند که از شرق تا غرب آن را در بر می‌گرفت. اینجا، در منطقه‌ای در اورگون، خورشید درست پشت ماه قرار می‌گیرد.
مسلمان روهینگیا
عکاسان یک مسلمان روهینگیا را از رود نف بیرون می‌کشند. اقلیت روهینگیا مردمی هستند که شهروندی کشوری را ندارند و مورد آزار قرار گرفته‌اند. بیش از ۶۴۷ هزار نفر از آنها در پی خشونت‌ها در میانمار به بنگلادش گریخته‌اند.
اعتراضات نایروبی
همزمان با برگزاری مجدد انتخابات ریاست جمهوری کنیا، به دنبال ابطال انتخابات اول، اعتراضاتی در نایروبی برگزار شد. در این عکس کالب آمیسی لویای، نماینده پارلمان را می‌بینید که در میان گاز اشک آور پلیس سرش را از پنجره خودرویش بیرون آورده است.
پرتاب موشک بالستیک هواسونگ ۱۲
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، پرتاب موشک بالستیک هواسونگ ۱۲ را تماشا می‌کند. با وجود مخالفت‌های بین‌المللی چندین آزمایش موشکی و هسته‌ای در این کشور برگزار شده است.
Fire fighters rest during a wildfire at Penela, Coimbra.
آتش‌نشانان در میانه مهار آتش‌سوزی در پانلا، مرکز پرتغال، استراحت می‌کنند. پس از تابستانی گرم و خشک موجی از آتش‌سوزی‌ها در شمال و مرکز پرتغال به کشته شدن ۳۰ نفر و زخمی شدن بسیاری دیگر منجر شد.
درگیری‌های رفراندوم استقلال کاتالونیا
ماموران گارد اسپانیا تظاهرکنندگان را از مقابل محل رای‌گیری در بارسلونا به جایی دیگر می‌برند. اسپانیا برگزاری رفراندوم استقلال را ممنوع اعلام کرد و با لغو اختیارات دولت محلی اداره مستقیم کاتالونیا را آغاز کرد.
مراسم نوزدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین
نوزدهمین کنگره ملی حزب کمونیست چین در پکن برگزار شد. در این کنگره جهتگیری آینده و حاکم بعدی کشور مشخص شد. شی جینپینگ، که قدرت خود را در سال‌های اخیر تثبیت کرده، برای پنج سال دیگر به عنوان رهبر حزب باقی ماند.
سوگواری برای شاه تایلند
با درگذشت شاه تایلند یک ماه مراسم سوگواری برای او برگزار شد. شاه بهومیبول آدولیادی در زمان مرگ طولانی‌ترین دوران سلطنت را داشت.
پناهجویی در لیبی
پناهجویی که گارد ساحلی لیبی نجاتش داده‌اند. صدها هزار پناهجو از کشورهای آفریقایی سعی می‌کنند با عبور از صحرا و رسیدن به سواحل لیبی از دریای مدیترانه بگذرند و به اروپا برسند.
جشن مردگان
در روز جشن مردگان در گواتمالا زنی در میان سنگ قبرها قدم می‌زند. بادبادک‌های رنگین در این روز به پرواز در می‌آیند تا ارواح خبیث را دور کنند..
رز مک‌گووان
رز مک‌گووان مشتش را پس از یک سخنرانی در میشیگان بالا برده است. این اولین حضور عمومی او پس از آن بود که هاروی واینستین، تهیه‌کننده هالیوودی را به تجاوز متهم کرد. مک‌گووان یکی از چندین زنی است که می‌گویند هاروی واینستین به آنها تجاوز کرده یا مورد آزار جنسی قرارشان داده است. او این اتهام‌ها را رد می‌کند.
خرید جراجمعه

در حراجمعه (جمعه سیاه) سائوپائولو در برزیل، مشتری‌ها تلویزیون‌ها را روی دست می‌برند.

جشن استعفای موگابه

مردم زیمباوه در حراره استعفای رابرت موگابه پس از ۳۷ سال را جشن می‌گیرند. پس از یک هفته تنش و کودتا امرسون مناگاگوا رئیس جمهور زیمباوه شد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy