برخی زلزله‌زدگان کرمانشاهی ۴۰ روز است حمام نرفته‌اند

60
رییس مرکز بهداشت کرمانشاه: برخی زلزله‌زدگان ۴۰ روز است حمام نرفته‌اند
رییس مرکز بهداشت کرمانشاه: برخی زلزله‌زدگان ۴۰ روز است حمام نرفته‌اند

برخی زلزله‌زدگان کرمانشاهی ۴۰ روز است حمام نرفته‌اند. آژانس ایران خبر به نقل از ایسنا: کمبود چشمه توالت و دوش حمام در مناطق زلزله زده باعث مشکلات فراوانی بین زلزله زدگان کرمانشاه شده است.

به طوریکه رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه با اشاره به این معضل گفته است که، احتمال اپیدمی بیماری‌های پوستی و عفونی در منطقه باعث نگرانی است.

ابراهیم شکیبا گفت: در حال حاضر در شهرستان سرپل ذهاب ۵۱۰ چشمه توالت در شهر و ۷۱۰ چشمه توالت در روستاها علاوه بر تعداد موجود نیاز است.

همچنین در شهرستان ثلاث باباجانی نیز ۳۶۰ چشمه توالت دیگر مورد نیاز است.

طوفان و برف و زلزله زده ها در چادرهای مسافرتی

شکیبا گفت: برخی مردم زلزله زده هستند که از زمان زلزله تاکنون استحمام نداشتند. در سرپل ۶۵۰ دوش حمام کم دارند و در ثلاث باباجانی۲۵۰ دوش حمام  کمبود هست.

این امر موجب نگرانی ما از اپیدمی بیماری‌های پوستی شده است.

وی همچنین به مشکلات دیگر این منطقه اشاره کرد و گفت: متاسفانه فاضلاب چشمه توالت‌های موجود در منطقه بهداشتی دفع نمی‌شود و این امر می‌تواند اپیدمی بیماری‌های عفونی و واگیردار مانند وبا و هپاتیت را به دنبال داشته باشد.

ابراهیم شکیبا رییس مرکز بهداشت استان کرمانشاه در ادامه به مشکل آب برخی روستاهای مناطق زلزله زده اشاره کرد و افزود: آب لوله کشی برخی روستاها به خاطر کم بودن کلر آب غیرقابل شرب است.

از طرفی برخی روستاها اصلا آب ندارند و این امر می‌تواند مشکلات بهداشتی برای مردم ایجاد کند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy