حذف تخم مرغ از سبد غذایی مردم

77
حذف تخم مرغ از سبد غذایی مردم
حذف تخم مرغ از سبد غذایی مردم

حذف تخم مرغ از سبد غذایی مردم
سفره های مردم خالی تر می شود، بانک مرکزی اعلام کرده است که در هفته اخیر، قیمت خُرده‌فروشی تخم مرغ ۹ درصد، افزایش قیمت داشته است.

تخم مرغ در بازار از ابتدای سال‌جاری تا کنون، از قیمت هر کیلوگرم چهار هزار و ۵۰۰ تومان آغاز کرد و قیمت آن اکنون به بیش از ۷ هزار تومان رسیده است.
پنیر غیرپاستوریزه و شیر پاستوریزه نسبت بـه هفته قبل ۰٫۳ درصد افزایش داشت.
در همین هفته قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی معادل ۱٫۵ درصد و برنج داخلی درجه یک ۰٫۱ درصد افزایش داشت.
در همین هفته قیمت گوشت مرغ معادل ۰٫۹ درصد افزایش یافت.
حالا با یک حساب سر انگشتی:
۴عدد نان هرعدد ۱۰۰۰ تومان، میشود۴۰۰۰تومان، یک سطل ماست، ۸۴۰۰ تومان، یک کیلو سبزی خوردن ۳۰۰۰تومان، یک عدد چای نبات جهت جلوگیری از سردی، ۱۶۰۰تومان،
جمعا میشود: ۱۷۰۰۰تومان، برای ۳۰ روز اگر همین وعده غذایی باشد، هر سه وعده نان و ماست، میشود،۱،۵۳۰،۰۰۰تومان، یعنی یک خانوار با احتساب هر روز نان و ماست بدون کمترین پروتئین که بخواهد از طریق تخم مرغ وارد سهم غذایی اش بکند باید یک میلیون پانصد و سی هزارتومان پول بدهد این فقط سهم غذایش است سهم کرایه منزل و آب و برق و گاز و بچه ها در مدرسه و ایاب ذهاب و خرج دکتر و دارو و … همه بماند؟
خبرگزاری ایرنا روز ۲۴ مهر از قول معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می نویسد:حقوق کارگران معادن ذغال سنگ حدود ۱۵ میلیون ریال است که با توجه به سختی کار و مخارج زندگی نمی تواند جوابگوی نیازهای آنها باشد و به طور قطع شورای عالی کار باید برای افزایش این حقوق تصمیم بگیرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به تاریخ ۱۷مهر؛ حداقل دستمزد کارگران در سال۹۶ در جلسه ۲۵ اسفند سال گذشته شورای عالی کار، با رشد ۱۴.۵ درصدی از ۸۱۲ هزار و ۱۶۶ تومان (حداقل دستمزد ۹۵) به ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان افزایش یافت. حقوق معملمان و بازنشستگان هم بالاتر از این نیست، بازنشسته با مدرک لیسانس پس از سالها رنج یک میلیون و ششصد هزار تومان حقوق میگیرد معلمان حق التدریسی ماهانه سیصد هزار تومان میگیرند وماهها حقوق عقب افتاده دارند.

همین کارگران با همین حقوق اندک نهصد هزار تومانی باید جلوی مجلس و وزارت کار و مراکز مختلف رفته و همین حقوق بخور و نمیر را فریاد بزنند و حق خواهی کنند تازه شاید بدهند و کسی فریادرس نیست. زیرا که دولت بی لیاقت همه پول و حقوق مردم را خرج موشک و هسته ای و صرف دخالت در کشورهای دیگر می کند و پولی برای مردم ایران باقی نمیماند.

تلگرام ما
https://t.me/Iran_news_ajancy