گرانی بنزین و گازوییل مورد تایید روحانی قرار گرفت

117
گرانی بنزین و گازوییل مورد تایید روحانی قرار گرفت
گرانی بنزین و گازوییل مورد تایید روحانی قرار گرفت

گرانی بنزین و گازوییل مورد تایید روحانی قرار گرفت. امروز سه‌شنبه ۲۸آذر روحانی در یک گردهمایی که با مسولین حکومت برگزار شده بود گرانی بنزین و گازوییل را رسما مورد تایید قرار داد و گفت میگویند ممکن است حامل انرژی گران شود من به شما اعلام میکنم قیمت بنزین و گازوییل بالاتر از نصف قیمت جهانی امروز خواهد بود.

وی در همین گردهمایی اعلام کرد که: “قانون به ما گفته که باید ظرف ۵سال قیمت حامل‌های انرژی به قیمت جهانی برسد، در حال حاضر ۵سال تمام شده اما دلیل این‌که گران نشده این است که ما شرایط زندگی مردم را می‌دانیم. لازم به یادآوری است پایگاه اطلاع‌رسانی دولت روز سه‌شنبه خبر داد که بر اساس مصوبه دولت، قیمت بنزین ۱۵۰۰تومان و گازوییل ۴۰۰تومان می‌شود. به گزارش رسانه‌های حکومتی قیمت بنزین از روز جمعه گران می‌شود.”

پایگاه اطلاع رسانی دولت طی اخباری رسما اعلام کرد قیمت بنزین در سال ۹۷ به ۱۵۰۰ تومان می رسد و یارانه به ۴۲ میلیون نفر از مردم تعلق خواهد گرفت.

بر اساس بودجه ۹۷ قیمت بنزین لیتری ۱۵۰۰ و گازوئیل ۴۰۰ تومان می شود و البته دولت در اجرای آن مختار است و هنوز زمان آن مشخص نیست.

این لایحه در صورت موافقت مجلس ۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت خواهد داشت.

پیش از این موید حسینی صدر مشاور وزیر نفت در مورد گرانی بنزین گفته بود: اینکه گفته می شود بر اساس لایحه بودجه سال ۹۷ از محل افزایش قیمت حامل های انرژی درآمد ۱۱۰ هزار میلیارد تومانی برای دولت ایجاد می شود واقعیت ندارد.

امسال از محل فروش نفت ۱۰۶ هزار میلیارد تومان درآمد داریم و این نشان می دهد که وابستگی به نفت کم شده است. مشاور وزیر نفت در مورد گرانی بنزین افزود: ریال به ریال درآمد ها و هزینه کردهای دولت مشخص است.
تلگرام ما
https://t.me/Iran_news_ajancy