راز عمر طولانی در این ویتامین نهفته است

292

مطالعه نکات روزانه سلامت راه درست زیستن را می آموزد. با پیروی از این نکات سلامتی Health تان را حفظ کنید.

روغن کلزا

این روغن نه تنها باعث افزایش کلسترول نمی‌شود بلکه می‌تواند در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی هم موثر باشد، چون با ماده گیاهی به نام «فیتوسترول» ترکیب شده و باعث جذب کلسترول خون می‌شود.

انار

انار خواص غذایی و دارویی فراوان دارد. انار ترش طبعی سرد و خشک و انار شیرین مزاجی سرد و معتدل دارد و این میوه حاوی ویتامین‌هایی مانند A ،E ،C و اسید فولیک است. همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی انار ۳ برابر چای سبز است و آب انار از تجمع پلاکت‌ها در عروق خونی جلوگیری می‌نماید، رب انار خاصیت چاق کنندگی دارد بنابراین مصرف آن برای افراد لاغر مفید است.

انتقام گرفتن

مطالعه‌ای تازه مشخص کرده کسانی که از آسیب زدن به دیگران لذت می‌برند و دوست دارند دردکشیدن دیگران را ببینند بیشتر به دنبال انتقام گرفتن از اشخاصی اند که باعث خطایشان شده یا به آن‌ها خیانت Cheat کرده‌اند.

خرما

در یک مطالعه نشان داده شد که مصرف خرما به کنترل سطح قند و چربی‌های در گردش خون بیماران دیابتی کمک می‌کند.

دارو‌های سرماخوردگی

مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک، عوارض جسمی جدی به دنبال دارد. فردی که به شکل مداوم، داروی آنتی‌بیوتیک را خودسرانه مصرف می‌کند و مثلا به محض سرماخوردگی، بلافاصله چند کپسول «آموکسی سیلین» را به خیال خودش برای پیشگیری از عفونت مصرف می‌کند، این بیمار در صورت بروز عفونتی حاد در بدن، دچار مقاومت دارویی خواهد شد؛ یعنی مکانیسم بدنش به شکلی عمل می‌کند که دیگر به اغلب دارو‌های آنتی‌بیوتیک رایج، جواب نمی‌دهد، زیرا بدن به مصرف آنتی بیوتیک‌ها عادت کرده است.

طول عمر

بنا بر مطالعات دانشمندان، بزرگسالانی که به میزان کافی ویتامین D دریافت نمی‌کنند، احتمال مرگ زودرس در آنها ۲۶ درصد افزایش پیدا می‌کند.

وعده صبحانه

مصرف متعادل قهوه برای شما مفید است، اما نباید جایگزین وعده غذایی صبحانه شود. یعنی به عنوان صبحانه فقط یک فنجان قهوه بنوشید، زیرا به افزایش هیجان و تحریک پذیری کمک می‌کند و شما را عصبی خواهد کرد. همچنین به دلیل اینکه معمولا با شکر و افزودنی‌های دیگر مصرف می‌شود، سبب می‌شود که در ابتدای روز فقط مقدار زیادی کالری بدون مواد مغذی و مفید انرژی زا مصرف کنید؛ بنابراین قهوه را به عنوان جزیی از یک صبحانه سالم در کنار مواد مغذی میل کنید نه به تنهایی.

صدای بلند

محققان می‌گویند اگر فرزندتان قادر نیست درسهایش را درمدرسه به خاطر بسپرد از او بخواهید متن درسش را با صدای کمی بلندتر برای خودش زمزمه کند چرا که بیان متون با صدای بلند به ثبت بهتر کلمات در حافظهٔ بلندمدت کمک می‌کند.

ضربان قلب Heart

می‌توانید ضربان قلب تان را با انجام حرکات موزون با موسیقی دلخواه تان، در اتاق نشیمن خانه یا در کلاس‌های حرکات موزون افزایش دهید، اما از انجام حرکات سریعی که در آن جست و خیز، پرش یا چرخش وجود دارد، خودداری کنید.